5% zniżki extra dla członków Klubu Zostań członkiem

BF LvLSznurowane vs bez sznurowadeł

Jest rok 2022, a buty piłkarskie bez sznurowadeł nie są już tak szalonym eksperymentem projektantów, jak było do tej pory. Wszystko zaczęło się w 2006 roku, kiedy Lotto wypuściło swoje futurystyczne buty piłkarskie Zhero Gravity, ale w tamtym czasie nie miały one dużego wpływu na branżę piłkarską. Dopiero 10 lat po ich wydaniu adidas wypuścił swoje pierwsze buty bez sznurowadeł o nazwie ACE 16+ Purecontrol, które właściwie rozpoczęły szaleństwo na ten typ butów.

Postaramy się zatem nakreślić główne różnice między klasycznymi wersjami ze sznurowadłami a tymi bez nich.

Buty bez sznurowadeł


adidas jest głównym graczem na tym rynku, oferując wersje wszystkich obecnych butów bez sznurowadeł. Ostatnio Nike, Puma, a nawet New Balance zaczęły testować modele bez sznurowadeł i to tylko kwestia czasu, zanim będą na tym samym poziomie, co ich rywal w trzech paskach.

Plusy butów bez sznurowadeł

Większość z nas prawdopodobnie zgodzi się, że buty piłkarskie bez sznurowadeł mają specyficzny wygląd, któremu nie można zaprzeczyć. Bezproblemowy design, który nie ma klasycznych wiązań, zdecydowanie przykuł naszą uwagę.
Poza ich wyglądem, chodzi głównie o wyczucie piłki. Wielu profesjonalnych graczy przeszło ostatnio na wersje bez sznurowadeł, ponieważ wolą „bosy” dotyk, którego nie mają buty sznurowane.

Wady butów bez sznurowadeł

Główny problem z butami bez sznurowadeł polega na tym, że nie będą one idealnie pasować wszystkim. Każdy z nas jest inny i ma inny kształt stopy. Niektórzy mają węższe stopy, inni szersze, a jeszcze inni wyższe podbicie. Poza klasycznym rozmiarem, ich krój jest uniwersalny, przez co mogą być dla kogoś za ciasne lub wręcz przeciwnie, za luźne w okolicy podbicia. Ale jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, to buty piłkarskie bez sznurowadeł mogą być właściwym wyborem.

Buty piłkarskie bez sznurowadeł


Buty sznurowane

Plusy butów sznurowanych

Klasyczne sznurowane buty piłkarskie gwarantują przede wszystkim świetne dopasowanie. Dzięki sznurowadłom, Twoja stopa nie będzie się ślizgać w bucie, dzięki czemu szybka zmiana kierunku nigdy Cię nie wytrąci z rytmu. Ponadto, Puma przeniosła „blokowanie” stopy na wyższy poziom dzięki modelowi Future 1.4, który ma rewolucyjny system sznurowania oprócz pasków kompresyjnych, które owijają się wokół stopy. To gwarantuje, że but będzie dokładnie dopasowany do Twojego typu stopy, a wszystkie przestrzenie zostaną wypełnione tak, jak powinny. Więc nie możesz się pomylić z tymi klasykami.

Wady butów sznurowanych

„Problem” ze sznurowadłami to wiązanie. To, czy jest to traktowane jako minus, jest bardzo subiektywne, ponieważ wspomnieliśmy o tym w poprzednim akapicie jako pozytywną rzecz. Tak, spędzisz więcej czasu na wiązaniu butów, ale do tej pory sznurowadła były normalną częścią wszystkich butów piłkarskich, więc wątpimy, by komukolwiek tak bardzo przeszkadzały.

Sznurowane buty piłkarskie

Wnioski

Debata „ze sznurowadłami lub bez” zawsze będzie zależeć od osobistych preferencji i kształtu twoich stóp. Jeśli masz nietypowy kształt stopy, prawdopodobnie lepiej pozostać przy klasycznych butach.

Ale jeśli buty piłkarskie bez sznurowadeł dobrze do ciebie pasują i szukasz bardziej naturalnego czucia piłki, nie ma się czym martwić, kup na przykład jeden z elitarnych modeli adidasa już dziś!