MIDSEASON SALE - 25%-80% zniżki na prawie wszystko -- days --:--:-- KUP TERAZ

W dzisiejszych czasach nie ma wielu graczy, którzy nigdy nie postawili stopy na sztucznej trawie. Drużyny wykorzystują tę nawierzchnię, szczególnie zimą, przez cały rok rozgrywane są na niej mecze towarzyskie, a także rozegrano na niej kilka meczów Ligi Mistrzów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieją buty piłkarskie stworzone specjalnie na sztuczną trawę.

AG = buty piłkarskie na sztuczną trawę

Skrót AG oznacza 'sztuczne podłoże', więc jest całkiem jasne, że te buty są przeznaczone do gry na nim. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, dlaczego nie należy używać zwykłych butów piłkarskich FG (na twardą murawę) na sztucznej trawie. Teraz skupmy się na tym, o co chodzi w korkach AG. Buty piłkarskie na sztuczną murawę mają, w porównaniu do klasycznych butów FG bardziej wytrzymałą podeszwę, większą ilość (pustych) korków, które mają bardziej zaokrąglony kształt. Są specjalnie zaprojektowane, aby sprostać wyzwaniom sztucznej nawierzchni i zapewnić najlepszą możliwą przyczepność i wsparcie. Różnicę między butami piłkarskimi AG i FG można rozpoznać na pierwszy rzut oka:

AG vs FG

Dlaczego nie grać w butach FG na sztucznej trawie?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – nie są do tego stworzone. Po pierwsze istnieje zwiększone ryzyko obrażeń i nie są objęte gwarancją. Widzisz, sztuczna trawa generuje znacznie więcej ciepła niż naturalna trawa. A ponieważ podeszwy butów FG nie wytrzymują tych temperatur na dłuższą metę, nie wytrzymają tak długo, a nawet mogą dość szybko ulec uszkodzeniu, szczególnie wiosną i latem. Sztuczna trawa zapewnia również lepszą przyczepność. Do tego stopnia, że ​​wyższe i twardsze korki butów FG mogą wgryzać się w nie i blokować w sztucznych źdźbłach trawy i gumowym granulacie na tyle, że więzadła mogą nie być w stanie ich wytrzymać podczas gwałtownej zmiany kierunku. Na pewno tego nie chcesz.

Buty typu turf można również używać na AG, całkiem wygodnie, ale ich podeszwa jest przeznaczona przede wszystkim na tereny o znacznie niższym profilu. I dlatego nigdy nie zapewnią ci tak dobrej przyczepności i wsparcia jak buty AG. Najlepiej można się tego nauczyć na mokrej lub lekko zmarzniętej sztucznej trawie.

Buty piłkarskie na sztuczną murawę dla dzieci

Prawidłowa postawa jest bardzo ważna dla każdego sportowca, w tym dla dzieci. Podczas gdy buty FG nie nadają się na sztuczne nawierzchnie, buty AG mogą być używane na naturalnej trawie. Mamy w ofercie a szeroką gamę butów AG dla dzieci a także kilka uniwersalnych/hybrydowych butów, które łączą w sobie to, co najlepsze i nadają się do gry na wszystkich rodzajach trawy. Z punktu widzenia rodzica, jeśli Twój młody talent często przechodzi ze sztucznej na naturalną trawę, może to być, biorąc pod uwagę cenę, najlepsze rozwiązanie.

Podsumowując...

Jeśli regularnie grasz na sztucznej trawie i chcesz grać tam najlepiej jak potrafisz, inwestowanie w buty piłkarskie AG jest w zasadzie koniecznością. Zapewniają najlepsze wsparcie, przyczepność i bezpieczeństwo na tej nowoczesnej powierzchni, zapewniając najlepsze wrażenia z gry. I o to właśnie chodzi. Uwielbiać tę grę!