END OF SEASON SALE – Min. 25% rabatu na wybrane produkty KUP TERAZ

Jak wybrać odpowiedni rozmiar butów piłkarskich?

Wyobraź sobie...

Zamówiłeś nowe buty piłkarskie z internetu i po kilku dniach są dostarczone. Otwierasz szybko pudełko i wyglądają idealnie.
Zakładasz je... i wtedy się dopiero zaczyna. Z przerażeniem stwierdzasz, że do ciebie nie pasują. Są albo za małe, za ciasne, albo przeciwnie, za duże. Zdarza się, każdemu może też to się przydarzyć.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar buta piłkarskiego i uniknąć ewentualnych niedogodności

W tym tutorialu znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiedni rozmiar dla każdej stopy.

Nauczysz się:

  • Jak zmierzyć stopę i wybrać odpowiedni rozmiar buta
  • Na co uważać przy pomiarze i wyborze
  • Co wszystko może wpłynąć na prawidłowy dobór rozmiaru?
  • Co zrobić, jeśli nadal wybierasz nieprawidłowo

Zacznijmy.

Kupowanie nowych butów piłkarskich

To proste. Potrzebujesz nowych butów piłkarskich. Nie wiesz jaki model wybrać? Pomoże Ci artykuł „Jak wybrać buty piłkarskie”. Wiesz jaki model wybrać? Fajnie. Wtedy masz dwie możliwości.

  • Pierwsza opcja to wizyta w naszym sklepie. (Ale tylko jeśli możesz dotrzeć do Pragi, w przeciwnym razie spójrz na drugą opcję). Byłoby idealnie. Nie tylko dlatego, że możesz wybierać z największej oferty butów piłkarskich w Czechach, ale co najważniejsze, możesz je wypróbować, chodzić, a nawet krótko pobiegać. A jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy lub porady, nasza obsługa jest zawsze do Twojej dyspozycji.
  • Druga opcja to skorzystać z naszego e–shop. Możesz zamówić buty piłkarskie w zaciszu domowym, ale nie masz możliwości ich przymierzenia ani sprawdzenia, jak prawdopodobnie chciałbyś, zanim je kupisz. Nie jest to idealna opcja, ale nadal jest OK. Ten artykuł jest przeznaczony głównie dla tych, którzy znajdują się w takiej sytuacji.

W obu przypadkach ważne jest, aby wiedzieć, jaki rozmiar butów piłkarskich potrzebujesz.

Nie czekaj i wybierz buty piłkarskie swoich marzeń już teraz na 11teamsports

Jaki rozmiar butów piłkarskich potrzebuję?

Przekonasz się o tym po zmierzeniu stóp. Możesz to zrobić w domu, a wszystko czego potrzebujesz to papier, ołówek i linijka. Zmierz stopy po południu - powinny być wtedy bardziej rozciągnięte i większe. Zmierz obie, ponieważ jedna może być nieco większa co jest normalne, jeśli różnica nie jest zauważalna przy prostym wyglądzie.

Jak zmierzyć stopy i wybrać prawidłowo:

1) Weź czysty papier. Tylko ważne jest, aby twoja stopa pasowała do niego, nie przekraczając go. Następnie wejdź na papier, mając na sobie skarpetę - to bardzo ważne!

chodidlo v ponožce na čistém papíru

2) Jeśli ktoś Ci pomaga, poproś go, aby wziął ołówek i obrysował nim Twoją stopę. Jeśli robisz to sam, staraj się trzymać ołówek jak najbardziej pionowo podczas konturowania.

obkreslování chodidla

3) Za pomocą linijki lub czegokolwiek innego, co jest w stanie zmierzyć długość w centymetrach, sprawdź, jaka odległość jest między dwoma punktami linii najbardziej oddalonymi od siebie – od pięty do palców. Następnie zapisz lub zapamiętaj zmierzoną liczbę centymetrów.

měření délky chodidla

4) Zrób to jeszcze raz dla drugiej stopy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, może być nieco dłuższa. Wtedy będziesz mieć dwa rozmiary, które, miejmy nadzieję, są takie same lub przynajmniej bardzo podobne. Zapamiętaj lub zapisz tylko te większe.
        
druhé chodidlo

5) Weź ostateczny rozmiar i dodaj do niego 4-8 milimetrów. Jeśli wiesz o sobie, że lubisz mieć sporo miejsca w butach piłkarskich, 8 milimetrów będzie dla Ciebie dobre, ale jeśli lubisz nosić ciasne buty piłkarskie i jednocześnie nie masz problemów z szerokimi stopami, 4 milimetry w zupełności wystarczą. A jeśli wybierasz skórzane buty, nie musisz w ogóle dodawać milimetrów. Buty rozciągną się i dopasują.

výsledná délka delšího z chodidel

Zakończone. Mam rozmiar. 

Zmierzyłem stopy, co dalej?

Kiedy zmierzysz stopy, przejdź do naszego e–shop. Wybierz buty piłkarskie, które Ci się podobają, a następnie kliknij dostępne rozmiary po prawej stronie. Wybierając jeden, skorzystaj z tabeli UK-US-CM. Znajdź tam swój zmierzony rozmiar (z tymi dodanymi kilkoma milimetrami), a dowiesz się, jaki rozmiar jest z nim połączony. Tego właśnie szukałeś!

po přičtení 4 - 8 mm jsme došli ke správné velikosti

Rozmiar butów piłkarskich znajdziesz również w tabeli rozmiarów. Wybierz markę swoich butów i poszukaj rozmiaru odpowiadającego zmierzonym centymetrom. Teraz już wiesz jaki rozmiar wybrać i możesz odwiedzić nasz e-shop.

s

Kilka dodatkowych wskazówek

Wypróbuj porządnie buty piłkarskie

W sklepie bądź dokładny przy ich przymierzaniu. Pochodź, pobiegaj, poskacz. Wypróbuj je w każdej pozycji, w jaką może wejść stopa. Jeśli nie czujesz się w nich dobrze, wypróbuj inną parę.

Kupiłeś je przez internet? Zanim zabierzesz je w teren (i stracisz prawo do ich zwrotu lub wymiany) załóż je i pozostań w nich przez jakiś czas. Na przykład na godzinę. Spróbuj pochodzić w nich w domu. Jeśli nie czujesz się komfortowo po przyzwyczajeniu się do nich w ciągu kilku minut, nie jest to dobre. Tylko skórzane buty potrzebują więcej czasu, aby dopasować się do twoich stóp, więc z nimi bądź bardziej cierpliwy.

Każda marka ma zupełnie inną numerację rozmiarów

Duże marki, takie jak Nike, adidas i PUMA, w większości mają własną numerację rozmiarów, która może się różnić od innych marek. Staraj się więc wybierać zawsze na centymetry, bo centymetry są wszędzie takie same. Na naszej stronie znajdziesz również tabelę rozmiarów.

Ile miejsca powinienem zostawić przed palcami w butach piłkarskich?

Stara zasada wolnego miejsca, w którym zmieści się kciuk, nie sprawdza się w przypadku butów piłkarskich. Powinny one pasować do Ciebie tak ciasno, jak to możliwe, a jednocześnie być wygodne. Od Ciebie zależy, ile wolnego miejsca preferujesz, ogólnie dobrze jest zostawić tam przestrzeń około 4-8 milimetrów. Większa przestrzeń to już za dużo.

Czy buty piłkarskie się rozciągną?

To zależy od materiału. 

Ogólnie można powiedzieć, że skórzane buty się rozciągają. Dlatego wybierając je, spróbuj znaleźć parę, która będzie Ci pasować od samego początku. Po krótkim czasie nabiorą kształtu Twoich stóp. Skóra kangura rozciąga się najbardziej, inne skóry rozciągają się mniej.

Buty piłkarskie z materiałów syntetycznych rozciągają się tylko trochę lub wcale. Ważna jest wolna przestrzeń 4-8 milimetrów przed palcami.

Buty piłkarskie ze sznurowadłami czy bez?

Możesz zacisnąć buty piłkarskie sznurowadłami dokładnie tak, jak chcesz.

Z drugiej strony buty piłkarskie bez sznurowadeł nadal będą ciasne. Z tego powodu są zaprojektowane tak, aby pasowały naciaśniej, jak to możliwe. Podczas wybierania ich bardzo ważne jest, aby od razu czuć się w nich dobrze, ponieważ nie masz możliwości ich dokręcenia, w przeciwnym razie na boisku będzie jeszcze gorzej!

ll
Buty piłkarskie bez sznurówek znajdziesz TUTAJ

Buty piłkarskie za kostkę czy przed kostkę?

Przy doborze odpowiedniego rozmiaru, nie ma większego znaczenia czy buty będą za kostkę lub przed kostkę. Możemy tylko powiedzieć, że buty za kostkę mogą być nieco mocniejsze, a niektórzy gracze czują się w nich bardziej komfortowo. Utrzymują one twoją kostkę w bardziej stabilnej pozycji. 

km
Buty za kostkę znajdziesz TUTAJ

Co jeśli mam szerokie stopy?

Ważne jest, aby pomyśleć o długości stopy, ale także nie zapominać o jej szerokości. Jeśli wiesz, że masz szerokie stopy, wybierz spośród szerszych modeli. Jakie są szerokie?

Możemy wskazać kilka szerokich modeli jak na przykład Nike Phantom GXPUMA FUTURENike Tiempoadidas Predator Accuracy, adidas Copa MundialMizuno Morelia, New Balance Furon V7 and other.

_

 

_

 

_

 

_

 

_

 

_

 


W przypadku szerszych stóp generalnie dobre są buty skórzane, ponieważ będą się rozciągać. I można też powiedzieć, że buty adidasa i Pumy są generalnie szersze.

Jeśli buty piłkarskie są zbyt ciasne po bokach, nie próbuj tego rozwiązać wybierając większy rozmiar. Na boisku stopy będą przesuwać się od przodu do tyłu i to jest okropne. Nawet jeśli mówimy o butach z Twojej ulubionej kolekcji graczy, po prostu musisz wybrać coś innego. Naprawdę nie warto. Buty piłkarskie muszą pasować do Ciebie jednocześnie długością i szerokością!

Dowiedz się więcej w naszym artykule na temat najlepszych butów piłkarskich na szeroką stopę!

Co powinienem zrobić, jeśli moje buty piłkarskie na mnie nie pasują?

Jeśli nowe buty piłkarskie nie pasują do Ciebie z jakiegokolwiek powodu (są za małe, duże, za ciasne...), możesz je zwrócić lub wymienić na ten sam, ale inny rozmiar butów lub inny model. Zrób to, zwróć je i zamów inny rozmiar czy model.

Jedynym wyjątkiem jest skóra. Skórzane buty będą się rozciągać, więc jeśli są po prostu za małe lub ciasne, bądź cierpliwy.

Jak wybrać buty piłkarskie dla dzieci?

Stopa dziecka rośnie. Często mówiło się: „Kup mu buty w większym rozmiarze, ponieważ stopy urosną”. Ale Twoje dziecko potrzebuje pasującej pary teraz, a nie za rok. Zbyt duże buty piłkarskie, w których jego stopy będą miały zbyt dużo luzu, są bezużyteczne. Oczywiście można wybrać nieco większy but w przypadku rosnącej stopy, ale z rozsądkiem! Jeśli Twoje dziecko robi coś co lubi, nie psuj tego, kupując mu buty w złym rozmiarze.

Dziecięce buty piłkarskie w świetnych cenach tylko w 11teamsports!

  • Zanim zamówisz buty piłkarskie przez internet lub kupisz je w naszym sklepie, zmierz odpowiednio stopy.
  • Kiedy dotrą twoje buty (jeśli zamówiłeś je przez Internet), właściwie je wypróbuj. Załóż je i chodź w nich w pomieszczeniu. Nawet przez godzinę.
  • Buty piłkarskie to nie sneakersy. Aby buty piłkarskie mogły dobrze spisywać się na boisku, muszą pasować jak najciaśniej, a jednocześnie być wygodne. Musisz być w nich przez cały mecz.
  • Jeśli nie czujesz się idealnie w butach piłkarskich (są zbyt ciasne lub luźne, są za szerokie...) wybierz inne. Czułbyś się okropnie na boisku, a to absolutnie nie jest tego warte.