SEASON PREPARATION SALE – Min. 25% rabatu na wybrane produkty KUP TERAZ

Nike Blueprint

Blueprint oznacza dokładny plan. A także odnosi się do najnowszej kolekcji butów piłkarskich Nike. Jaki jest plan na nią? Oczywiście, żeby zdobyć każde boisko. 

Powinieneś opracować własny plan, jak to zrobić. Aby to zrobić, włóż najnowsze buty z kolekcji Nike. W Nike przeszli całą drogą z powrotem od samego początku, by zobaczyć co jeszcze można zrobić, żeby ulepszyć jedną z najbardziej legendarnych par butów piłkarskich w historii – Mercurials. To są pierwsze wprowadzone w ramach kolekcji. Wkrótce pojawią się Phantoms i Tiempos. Jako pierwsi jasnoniebieskie cudeńka nosić będą Cristiano Ronaldo i Kylian Mbappé oraz Sam Kerr z żeńskiej drużyny Chelsea. A może i Ty?

Co nowego?

Czy to nowa generacja? To dobre pytanie. Liczba generacji nadal wynosi 8 w Nike Mercurial Superfly i 14. w Mercurial Vapor, więc nie do końca. To przede wszystkim nowa generacja designu. Ponieważ te buty zostały przeprojektowane, aby jeszcze bardziej podkreślić ich największą siłę – szybkość. Kluczowe obszary buta, służące do precyzyjnego dryblingu, podania i strzału, zostały podkreślone kontrastowymi kolorami. Pięta również zyskała nowy wygląd, gdy „Speed ​​wings” zostały zastąpione Mercurialem M w pierścieniu. Całkiem wyjątkowy jest również boczny logo Swoosh, składające się z 30 warstw. Asortyment Blueprint wdraża również inne wyspecjalizowane elementy, aby uzyskać jeszcze lepszą wydajność.

Blueprint

Technologia

Jeśli chodzi o technologię, nie było możliwości powstrzymania się. ACC, all-conditions-control to naturalna kolej rzeczy. Przyczepna tekstura pokrywająca całą cholewkę, Vaporposite, również działa na rzecz właściwej kontroli nad piłką bez względu na pogodę. Innowacyjna, responsywna podeszwa gwarantuje najlepszą możliwą reakcję na drybling i zmiany kierunku przy dużych prędkościach, podczas gdy NikeGrip niezawodnie utrzymuje stopę w bucie. A dla jeszcze lepszego połączenia stopy z butem zastosowano przypominającą skarpetę końcówkę Flyknit, którą można znaleźć w Mercurial Superfly. Natomast Vapory został przy klasycznym, niskim kroju.

Z czego można wybierać?

Oprócz wersji za kostkę możesz oczywiście wybrać odpowiedni rodzaj podeszwy, którego potrzebujesz. Potrzebujesz klasycznych korków na twardą nawierzchnię, na sztuczne podłoże, czy czegoś jeszcze mocniejszego? Obie wersje na miękkie podłoże, niezależnie od tego czy jest to Mercurial Vapor 14 Elite SG-Pro, czy Mercurial Superfly 8 Elite SG-Pro AC są wyposżone w technologię Anti-clog która usuwa błoto i brud z podeszwy. I jak wspomniano wyżej, nadchodzi więcej z kolekcji Blueprint.

Superfly & Vapor

Podsumowując, chociaż nie jest to zupełnie nowa generacja korków Mercurial, Phantom czy Tiempo, jest to bardzo dobrze zrobione przez Nike. Atrakcyjne wzornictwo dobrze uzupełniają najnowsze technologie, jakimi dysponują obecnie buty piłkarskie. O co więcej moglibyśmy prosić? Co powiesz na darmowy worek na buty!? Wliczony w cenę.