GEAR UP SALE - Zaoszczędź do 55% na wybranych produtkach -- days --:--:-- KUP TERAZ

Tanie vs Drogie - adidas X Speedportal

Podobnie jak w zeszłym tygodniu w przypadku Nike Mercurial Vapor 15, kontynuujemy porównywanie różnych flagowych typów butów piłkarskich adidas, X Speedportal.
Tym razem skupiamy się głównie na sznurowanej wersji modelu.

X Speedportal .1

Począwszy od wersji z najwyższej półki, jest ona pełna nowych materiałów i technologii. Posiada SPEEDSKIN 2.0, materiał tekstylny, który jest bardzo cienki i zapewnia doskonały kontakt z piłką. Miękka tkanina Primeknit otula stopę i łatwo się ją sznuruje.

Obszar pięty jest zaskakująco dość gruby, głównie dlatego, że ma on w sobie wiele amortyzacji, która zapewni Ci wsparcie pięty i wypełni puste przestrzenie, których nie ma większość butów piłkarskich, zapewniając dobre dopasowanie.

SPEEDPLATE 2.0 ma nowy układ korków i, co najważniejsze, płytkę karbiteksową wbudowaną w podeszwę. Korki sprawiają, że przyczepność jest lepsza niż kiedykolwiek, a carbitex sprawia, że podczas biegania stopa podeszwy ma przyjemne sprężynowanie.
Ważąc 199 gramów, jest nieco lżejszy niż stary adidas Speedflow .1.

Ten inspirowany Rick'iem and Morty model jest szybkim butem, który z pewnością zadowoli wielu napastników i pomocników grających na najwyższym poziomie.

Kup X Speedportal .1

X Speedportal .2

Przechodząc do drugiego najdroższego buta, cholewka tam jest zaskakująco stylowa i miękka. Opisywany przez adidasa jako inżynierska cholewka, jest cienka i giętka, nie tak bardzo jak topowa wersja, ale wciąż jest ona wystarczająco satysfakcjonująca.

Tutaj również pojawia się SPEEDPLATE 2.0, jednak nie ma on płyty karbiteksowej jak w modelu wyżej, mimo że jest to wzór z włókna węglowego, który sprawia, że myślisz, że ona tam jest. Na boisku oznacza to, że twoje buty nie są tak elastyczne i nieco sztywne w okolicy śródstopia.
Z 256 gramami jest znacznie cięższy niż wersja .1.

Adidas X Speedportal .2 to dobra para butów piłkarskich, która może nie jest tak świetna, jak jej droższy odpowiednik, ale powinna zadowolić każdego grającego w niższych ligach piłkarskich.

 

Kup X Speedportal .2


X Speedportal .3

Przechodząc do ostatniej pary butów, model .3 ma cholewkę z powlekanego materiału tekstylnego, co nieco kopiuje poprzednie opcje, ale spadek jakości jest dość znaczący. W środku znajdziemy materiał przypominający nylon, typowy dla tańszych wersji.

SPEEDPLATE 2.0 jest również tutaj, w sensie tego samego wzoru korków, ale oczywiście brakuje karbonowej płytki.

adidas X Speedportal .3 to dobre buty dla początkujących, najlepiej nadają się dla amatorów i dzieci.

Kup X Speedportal .3

Pomogliśmy Ci wybrać? Jak zawsze, to przeważnie większość zależy od gracza, a nie od jego obuwia. Mimo wszystko mając to na uwadze, wiemy, że dobra para butów z pewnością sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo na boisku i poprawisz swoją wydajność.

Kup wszystkie X Speedportal