END OF SEASON SALE – Min. 25% rabatu na wybrane produkty KUP TERAZ

Tanie vs Drogie

Nike Zoom Mercurial Vapor 15

Bądźmy szczerzy, wybór odpowiedniego typu obuwia może być dla nas dość trudny. Tak wiele marek i modeli, a do tego poziomy dla każdego modelu. Uwzględniając tam kolory, a są ich setki opcji do wyboru. Na szczęście dla Was, postaramy się odpowiedzieć na niektóre z najczęściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o drogie vs tanie buty.
W tym artykule omówimy prawdopodobnie najbardziej popularne buty piłkarskie z nich wszystkich, Nike Mercurial. Zacznijmy od wersji Elite.

Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Elite


Czy wiesz, jak dowiadujemy się o wszystkich nowych technologiach, które Nike udostępnia w każdej linii Mercurial? Cóż, model poziomu Elite ma je wszystkie. Lekki Vaporposite+, cholewka wykonana z syntetycznego materiału tekstylnego pokrytego cienką poliuretanową powłoką, jest miękka, giętka i zapewnia dotyk tak ciasny jak przy założeniu na gołą stopę. Dla zwiększenia komfortu w wewnętrznej części, znajduje się miękka tkanina Flyknit. Podobnie jak wszystkie najnowsze modele Elite, ten też jest wyposażony w ACC (All Conditions Control).
Największym ulepszeniem jest wkładka podeszwy. Po raz pierwszy jest ona wyposażona w charakterystyczną dla Nike jednostkę Air Zoom Unit, zakrywającą 3/4 podeszwy. To daje uczucie sprężystości, które nie przypomina niczego, co kiedykolwiek widzieliśmy. Oczywiście zależy to od osobistych preferencji, ktoś może polubić bardziej twarde, surowe odczucie, ale uważamy, że wkładka Air Zoom jest dość rewolucyjna z małym „odbiciem” na każdym kroku.
Trzygwiazdkowe korki to nowy dodatek w porównaniu z poprzednimi latami, które są tak samo przyczepne jak starsze wersje, ale zapewniają nieco większą stabilność i powinny poprawić przyczepność podczas ruchu w dowolnym kierunku.
Przy wadze 186 gramów jest to, jak można się spodziewać, najlżejszy but ze wszystkich poziomów. Jeśli grasz na bardzo konkurencyjnym poziomie i zależy Ci na najlepszej jakości i najwyższej jakości materiałach, nie szukaj dalej niż buty Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Elite.

Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Pro

Idąc o jeden poziom niżej, mamy wersję Pro. Posiada ona NikeSkin na cholewce, w przeciwieństwie do Elite Vaporposite+. Jednak nadal jest to całkiem podobna tekstylna cholewka pokryta cienką folią poliuretanową, jak widać w najwyższym przedziale cenowym. Balans jest bardziej miękki, ale nadal wydaje się o wiele bardziej premium niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni z rozwijanych modeli. Tkanina podobna do Flyknit pod spodem jest nieco sztywniejsza w wersji Pro, ale nadal dobrze spełnia swoje zadanie. Niestety, wersja Pro nie ma technologii ACC.
Największa różnica dotyczy rozmiaru jednostki Air Zoom. Elitarna wersja rozprzestrzenia technologię sprężonego powietrza na prawie całą stopę, podczas gdy wersje Pro mają Air Zoom tylko w okolicy pięty. Po prostu nie ma wrażenia sprężystości jak u Elites, jest bardziej surowa i podobna do poprzednich modeli Mercuriala. Zapiętek jest lekko sprężysty, ale biorąc pod uwagę, że większość czasu i tak poruszasz się na palcach, to nie imponuje to tak jak przy droższej alternatywie.
Trójgwiazdkowe korki i układ są takie same jak w przypadku Elite. Ważące 223g, są znacznie cięższe.
Podsumowując, Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Pro to świetna para butów piłkarskich, które bardzo dobrze będą służyć. Są idealne dla każdego, kto nie gra na najwyższym poziomie i chce uzyskać buty podobne do premium, a jednocześnie ma mniejszy budżet.

Kup Pro

Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Academy

Wracając do jeszcze tańszego modelu, wersja Academy ma również cholewkę NikeSkin, ale jej wzór jest bardziej liniowy niż wzór w jodełkę, jak w lepszych wersjach. Wciąż ma cienką powłokę poliuretanową, ale jest nieco sztywniejszy i ma nylon po wewnętrznej stronie, co jest typowe dla tańszych modeli.
Jak cała linia, zawiera również jednostkę Air Zoom, chociaż po raz kolejny jest tylko częścią obszaru pięty i jest jeszcze mniejsza niż w modelu Pro. Finalnie efekt jest ledwo widoczny, więc raczej nie mamy nadziei, że jeśli chcesz uzyskać model Academy to oczekujesz znacznie sprężystego odczucia podczas uderzenia.
Trójgwiazdkowe korki są obecne i tutaj, ale tylko po zewnętrznej stronie podeszwy, a klasyczne okrągłe po wewnętrznej. To głównie starania Nike, aby tańsza wersja była bardziej wszechstronna, zarówno do trawy naturalnej, jak i sztucznej. Trakcja nie jest tak widoczna, ale nadal sprawia wrażenie szybkiego buta. Przy wadze 248 gramów jest najcięższym z tego trio.
Podsumowując, Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Academy to dobry but dla początkujących i dla dzieci. 

 


Kup Academy

Najnowsze modele serii Mercurial odnotowały znaczną poprawę w porównaniu z poprzednimi latami, przy czym niższe poziomy są lepsze niż kiedykolwiek. Tegoroczna linia Mercurial powinna z pewnością zadowolić każdego, bez względu na poziom gry czy budżet. Na które z nich się zdecydujesz?

Kup wszystkie Nike Mercurial